News

SustainPro Ettevõtlusnädalal 2023. Ettevõte "roheline" areng - Mis? Milleks? Kuidas?

Ettevõtlusnädal 2023 raames tutvustab SustainPro koostöös Eesti Konsultantide Assotsiatsiooniga rohelise ettevõtte poliitika põhimõtteid (vene keeles).

  • Milliseid samme peab ette võtma juba täna?
  • Millised on rahastamisvõimalused?
  • Mis on kliimakindluse hindamine ja kuidas teostatakse „ei kahjusta oluliselt” hinnang?

Kutsume ettevõtjaid arutelust osa võtma

Ettevõtte “roheline” areng – mis, miks, kuidas?


Oma erialases tegevuses seisame silmitsi tõsiasjaga, et teave Euroopa, Eesti keskkonnapoliitikast ning sellega kaasnevatest kohustustest ja võimalustest ei jõua piisavas koguses ettevõtjate ja eriti keskmiste ja väikeettevõteteni.

Keskkonnastrateegia ja vastavad õigusaktid (kui strateegia elluviimise tööriist) arenevad kiiresti teel kliimaneutraalsuse poole aastaks 2050. Euroopa Liidu ambitsioonikate eesmärkide saavutamiseks on vaja uut lähenemist ettevõtlusele, uut mõtlemist ja taju. Uut lähenemist iseloomustab mõiste kestlik või jätkusuutlik areng. Jätkusuutlik ettevõtte on äriettevõtte, mille otsused on suunatud mitte ainult kasumi teenimisele, vaid samavõrra ka keskkonna hoidmisele ja ühiskonnale võrdsete võimaluste tagamisele.

Euroopa Liidus on välja töötatud strateegiad, seadused, instrumendid ning pakutakse rahalised toetused selleks, et tagada üleminek jätkusuutlikku majandusele.

Kohtumisel arutame Euroopa "rohelise" strateegia põhimõtteid, kehtivaid seadusi ja instrumente, mis mõjutavad ettevõtte tegevust juba täna või lähitulevikus. Arutame, kust ettevõte saab alustada ja millist rahalist tuge saab kestlikku arengu suunas liikumisel kasutada.

MIDA? - keskkonnaalane seadusandlus Euroopas ja Eestis - võimalused ja kohustused.

MILLEKS? – rohelise mõtteviisi juurutamise eelised – mõju ettevõtte ärimudelile.

KUIDAS? – keskkonnainstrumendid, hinnangud ja rahastamisvõimalused.

Ürituse viib läbi Ida-Viru Ettevõtluskeskus koostöös Eesti Konsultantide Assotsiatsiooniga 05.10.2023 kell 10.00-12.00 Virumaa TalTechi Kõrgkool, Kohtla-Järve + ZOOM.

Liituge meie diskussiooniga ja saage näpunäiteid kuidas muuta oma ettevõte jätkusuutlikumaks ja rohelisemaks!

https://ettevotlusnadal.ee/ida-virumaa-koolitused/ettevote-roheline-areng-mis-milleks-kuidas